FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy brzeg jeziora jest wystarczająco płytki i bezpieczny dla dzieci?
Brzegi jeziora Świętajno w bezpośrednim sąsiedztwie campingu charakteryzuje bardzo długa bezpieczna płycizna stanowiąca idealne warunki kąpielowe dla dzieci.

Czy pole namiotowe znajduje się bezpośrednio nad jeziorem i czy jest plaża ?
Tak, pole namiotowe położone jest bezpośrednio nad jeziorem Świętajno (Narckim). Tak na terenie campingu znajduje się własna plaża.

Zamierzamy przyjechać w piątek wieczorem. Do której godziny jest czynna recepcja?
Recepcja jest czynna codziennie w godz. 7-23. W razie przyjazdu w innych godzinach prosimy o kontakt telefoniczny.

Czy woda w jeziorze jest czysta?
Jezioro Świętajno nazywane jest najczystszym jeziorem na mazurach. W tych słowach chyba niema przesady co potwierdzają nurkowie badający wiele mazurskich jezior.

Czy jest możliwość palenia ogniska, przygotowanego we własnym zakresie?
Na terenie pola wyznaczone są miejsca, w których można palić ogniska.

Czy można na kempingu biwakować z psem?
Tako oczywiście można przyjechać z psem lub innym zwierzakiem. Należy pamiętać o aktualnym szczepieniu i oczywistej odpowiedzialności za posiadane zwierzę.

Czy trzeba u Państwa rezerwować miejsce na kempingu?
Nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Teren jest odpowiednio duży i różnorodny, aby każdy mógł znaleźć dogodne stanowisko. Natomiast w weekendy w okresie ładnej pogody ilość turystów na mazurach znacząco wzrasta. Dlatego też w najchętniej zajmowanych punktach campingu może być problem ze znalezieniem idealnego miejsca np. dla dużej grupy blisko siebie bezpośrednio przy jeziorze. Personel campingu zawsze służy pomocą przy wyborze miejsca. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego.

Płatności za pobyt. Czy należy zapłacić jakąś zaliczkę przed przyjazdem na camping?
Nie, wszelkich opłat należy dokonać zaraz po przyjeździe – w recepcji campingu.

Energia elektryczna, co oznacza możliwość podłączenia do prądu? Czy muszę mieć swój przewód?
W recepcji należy zgłosić chęć podłączenia do skrzynek elektrycznych rozmieszczonych na terenie campingu. W celu podłączenia wymagany jest własny przedłużacz koniecznie trójżyłowy!!!.

Czy na miejscu można zjeść ciepły posiłek ?
W punkcie gastronomicznym zlokalizowanym na kampingu możemy zjeść ciepły posiłek. W menu znajdziemy zupy, dania obiadowe, smażone ryby jak i szybkie potrawy w postaci np. swojskich zapiekanek.

Jak daleko od Państwa campingu znajduję się kościół?
Kościół katolicki znajduje się w odległości około 3 km w miejscowości Nowy Dwór. Kościół ewangelicki znajduje się w odległości 15 km w miejscowości Pasym. Inne w Olsztyn.

Czy na terenie pola namiotowego jest plac zabaw dla dzieci?
Tak, dla naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy plac zabaw. Natomiast dla troszkę starszych – boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną.

Jak wygląda sprawa z toaletami i prysznicami na polu namiotowym?
Na terenie kempingu zlokalizowany jest punkt sanitarny. Woda w umywalkach jest dostępna bez ograniczeń. Jedynie dystrybucja ciepłej wody w kabinach natryskowych jest uruchomiana na monety w cenie 2 zł=5 min 4zł=10min itd. Takie rozwiązanie w znaczący stopniu wpływa na komfort dostępności pryszniców w szczytowych godzinach wieczornych.

Jakie zezwolenia są wymagane na połów ryb w jeziorze Świętajno?
Wymagane jest aktualne zezwolenie PZW na Okręg Mazowiecki. Dodatkowo w sąsiedztwie pola biwakowego istnieje możliwość wykupu zezwoleń.
7. Czy jest możliwość palenia ogniska, przygotowanego we własnym zakresie?
Na terenie pola Binduga wyznaczone są miejsca w których można palić ogniska

8. Jak daleko od Państwa campingu znajduję się koœciół katolicki?
Kościół znajduje się w odległości około 2 km w miejscowości Nowy Dwór lub 7 km Jedwabno.

9. Jak wygląda sprawa z prysznicami na polu namiotowym?
Dystrybucja ciepłej wody w kabinie natryskowych uruchamia się po włożeniu żetonu (koszt 2 zł - 5 minut). Urządzenie odlicza pozostały czas. Po jego upływie dostępna jedynie zimna woda, do której dostęp jest nieograniczony.

10. Zamierzamy przyjechać w piątek wieczorem. Do której godziny jest czynna recepcja?
Recepcja czynna codziennie w godz. 7-22. W razie niemożliwości dotarcia na pole namiotowe przed godz. 22 prosimy o kontakt telefoniczny.

11. Jakie zezwolenia są wymagane na połów ryb w jeziorze Świętajno / Narty i Brajnickim ?
Wymagane jest aktualne zezwolenie PZW na połów w Okręgu Mazowieckim. Dodatkowo na miejscu dla osób nie zrzeszonych istnieje możliwość wykupu zezwolenia na dowolny okres
Translate »